vibration motre irani

Drag to rearrange sections
Rich Text Content

ویبراتور موتور کار و برنامه های کاربردی


اولین موتور ویبره آپ صنعت در سال 1960 ساخته شد که برای ماساژ محصول استفاده می شود ، اما توسعه موتور در سال 1990 تغییر کرد ، زیرا کاربران به تلفن های همراه خود نیاز به لرزش دارند. در حال حاضر ، طراحان موتور ، و همچنین کاربران ، از طریق تلفن های همراه دریافتند که هشدار موبایل با ارتعاش یک تکنیک برجسته برای هشدار دادن اپراتورهای تلفن همراه به یک حادثه است. امروزه موتورهای ارتعاشی کوچک در طیف وسیعی از برنامه ها مانند اسکنرها ، ابزارها ، ردیاب های GPS ، چوب های کنترل و ابزار پزشکی استفاده می شوند. این موتورها همچنین محرک اصلی بازخورد نیرو هستند که یک روش اقتصادی برای افزایش ارزش یک محصول است.


موتور ویبراتور چیست؟

موتور ارتعاشی یک موتور DC بدون هسته است و اندازه این موتور جمع و جور است. هدف اصلی این موتور هشدار دادن کاربر از دریافت تماس بدون صدا/ارتعاش است. این موتورها برای برنامه های مختلف مانند پیجر ، گوشی ، تلفن همراه و غیره قابل استفاده هستند. ویژگی اصلی این موتور این است که دارای ویژگی های مغناطیسی ، سبک وزن و اندازه موتور کوچک است. بر اساس این ویژگی ها ، عملکرد موتور بسیار سازگار است. پیکربندی این موتورها را می توان در دو نوع یکی مدل سکه ای و دیگری مدل استوانه ای انجام داد. مشخصات موتور ارتعاش عمدتا شامل نوع ، حداکثر گشتاور کارکرد ، حداکثر نیروی گریز از مرکز ، محدوده وزن ، جریان و خروجی نامی است.

 

طراحی و کار موتور ارتعاشی

ساخت این موتورها را می توان در دو نوع یکی مدل سکه ای و دیگری مدل استوانه ای/ میله ای انجام داد.


1) موتور ویبراتور نوع سکه


موتور سکه ای را می توان با کیس ، یاتاقان ، روتور ، شفت ، آهنربا ، براکت ، FPC ، وزنه مقابل ، برس ، مجموعه سیم پیچ ، سیم سربی و چسب UV ساخت. نقاط جابجایی با برس ها در تماس هستند. این سیم پیچ های داخل روتور را تقویت می کند. تحریک سیم پیچ ها یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند و برای همکاری با آهنربای حلقه ای که در استاتور گنجانده شده است ، باعث ایجاد چرخش می شود.

به دلیل میدان مغناطیسی ، می توان نیرویی ایجاد کرد که باعث حرکت وزن می شود. دررفتگی مکرر وزن ، نیروی ناپایداری ایجاد می کند که به آن لرزش گفته می شود. از نقاط تعویض موتور می توان برای تغییر جفت قطبی استفاده کرد ، به طوری که وقتی چرخاننده حرکت می کند ، سیم پیچ های الکتریکی دائماً قطبیت را واژگون می کنند.

2) موتور ویبراتور نوار/سیلندر


نوع میله را موتور ویبراتور استوانه ای نیز می نامند. اساساً این موتور متعادل نامناسب است. این نیرو موتور را حرکت می دهد و دررفتگی سریع آن باعث ایجاد ارتعاش در موتور می شود. این می تواند با جرم وزن متصل ، فاصله تا محور و سرعت چرخش موتور تغییر کند. استحکام گریز از مرکز که توسط چرخش نامتوازن وزن ایجاد می شود ، باعث تپش موتور در دو محور مانند محور X و محور Z می شود.

برنامه های کاربردی موتور ویبراتور
موارد کاربرد موتور ویبراتور شامل موارد زیر است.

این موتورها به طور گسترده در طیف وسیعی از برنامه ها مانند گوشی ، تلفن همراه ، پیجر و غیره استفاده می شوند. این موتورها در دستگاه های متعدد جابجایی مواد مانند نوار نقاله ، تغذیه کننده و صفحه های ارتعاشی استفاده می شوند. اینها همچنین بر روی قیف ها ، سیلوها برای جلوگیری از انسداد جریان مواد استفاده می شوند. این دستگاهها در دستگاههای فشرده سازی و شیک های ریخته گری برای عملکرد سریع و ماهر استفاده می شوند. موتور ویبره آردوینو را می توان برای کنترل موتور استفاده کرد

منبع : اینجا

  • در حال پردازش
  • صنایع معدن و پلاستیک

  • تولید سیمان

  • تولید قدرت

  • صنعت پلاستیک

  • فرآوری مواد غذایی

  • پتروشیمی
rich_text    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments